Forretningsstyring

Slik avviser du en auksjonsforespørsel

Video: The Best & Worst Guitar Gear of 2020: My Annual Recap! - ITB Podcast 2024, Juli

Anonim

Plassering av offentlige ordrer og avholdelse av auksjoner for deltakelse er regulert av føderal lov nr. 94-ФЗ "Om plassering av ordrer for levering av varer, utførelse av arbeid og levering av tjenester til statlige og kommunale behov." Federal Antimonopoly Service overvåker overholdelse av loven. En ordre blir plassert som en auksjon, som siden 2011 har vært avholdt på elektroniske plattformer. Manglende overholdelse av tilbudssøknaden med de etablerte kravene kan forårsake avvisning.

Image

Bruksanvisning

1

Grunnlaget som samsvaret med tilbudsforespørsler blir kontrollert på, er et varsel om gjennomføringen av et tilbudsforespørsel. Kunden har rett til å avvise søknaden hvis den ikke oppfyller disse kravene. I tillegg kan årsaken til avslaget være kostnadene for tjenester og prisen på varene, som vil overstige den maksimale verdien som er angitt i varselet om forespørselen om tilbud.

2

I henhold til brevet fra den russiske føderasjonsdepartementet og den russiske føderasjons antimonopoly-tjenesten datert 08.19.2009 nr. 13613-AP / D05, kan kommisjonen avvise en søknad om en auksjon hvis kunden i søknaden angav alle nødvendige detaljer for å overføre midlene som ga søknaden, og deltakeren ikke la dokumentene til pakken sendt for å delta i auksjonen, en betalingsordre som bekrefter overføringen.

3

En søknad kan også avvises hvis betalingsordren eller en kopi av den er vedlagt, men detaljene til det deltagende selskapet som er angitt i dem, tilsvarer ikke de som er angitt i dokumentasjonen. Når betalingsbeløpet er mindre enn det som er spesifisert i søknaden, blir deltakeren også trukket tilbake og fratatt retten til å delta i auksjonen.

4

Når auksjonsdokumentasjonen har etablert elektronisk et krav om å indikere leverandørens varemerke, selv om kunden ikke presenterer dette kravet, kan søknaden bli avvist. Dette følger av artikkel 41.8, del 4 i lov om offentlige anskaffelser.

5

En annen grunn til å avvise auksjonssøknaden vil være et brudd på den føderale loven "On Electronic Digital Signature". En tilbudssøknad innlevert i form av et elektronisk dokument er signert av en elektronisk digital signatur (EDS) fra en autorisert person. Hvis det ikke er noen EDS, vil ikke applikasjonen bli ansett som legitim, og du har rett til å avvise den, fordi uten dette kan ikke kunden anerkjenne ekvivalensen til EDS og søkerens signatur gjort personlig, i samsvar med art. 4 i den spesifiserte loven.

6

En søknad om en elektronisk auksjon kan bli avvist hvis det er mangel på midler på deltakerens personlige konto. Deres beløp skal ikke være mindre enn den fastsatte størrelsen på sikkerheten for applikasjonen.

  • Forbundslov av 21. juli 2005 N 94-ФЗ Ved bestilling av varelevering
  • hvordan du avviser en auksjonsdeltaker

Anbefalt